Кошик
68 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ ВТФ "Лемус" - дренаж, дренажні системи водовідведення
+380 (67) 825-60-50
+380 (95) 225-21-25

Призначення і пристрій поверхневого водовідведення

Призначення поверхневого водовідведення

Ви запитаєте: «Навіщо взагалі потрібен водовідведення на дачній ділянці?», адже раніше наші предки справлялися і без цього пристосування, і їх життя не було гірше.
Що б відповісти на дане питання надамо вам декілька причин, по яких калюжах не можна утворюватися на дачній ділянці:

 1. Постійне утворення скупчень води поблизу з будівництвом сприяє зрушенню стін і руйнування несучих конструкцій.
 2. Утворення калюж над підвалом призводить до того, що споруда затоплюється і в ньому утворюється цвіль.
 3. Скупчення води в садовій ділянці негативно впливає на рослинність території, т. к. багато рослини гинуть від надлишку вологи.
 4. Скупчення калюж не дозволить насолоджуватися прогулянкою.
  Як ви бачите, негативні наслідки від утворення калюж на дачній ділянці є вагомою причиною для того, що б створити просту, але ефективну систему поверхневого лінійного водовідведення.

Пристрій системи поверхневого водовідведення

Основні складові поверхневого водовідведення це дощоприймачі, жолоби, пісковловлювачі та каналізація.

           Жолоби є транспортною магістраллю стікає дощової води, яка в подальшому направляється в каналізацію. Жолоби (лотки), як правило, встановлюються на 3-5 мм нижче земної поверхні, що дозволяє не спотикатися про них і захищає решітки жолобів від механічного впливу. На сьогоднішній день ринок будівельних матеріалів пропонує широкий асортимент жолобів різної форми і матеріалу виготовлення. Найбільш популярними є жолоба з полімербетону, морозостійкого пластика та армованого фібробетону. Відмінність між матеріалами виготовлення жолобів полягає в їх термін експлуатації, дорожнечі та стійкості до механічного впливу.

  Наступний елемент системи водовідведення це дощоприймачі. Дані пристосування являють собою контейнери з кришкою, що має гратчасту структуру. Дощоприймачі встановлюються в місцях зливу дощової води з дахів будівель. Матеріал виготовлення дощоприймачів може бути як пластик, так і чавун. Найчастіше дощоприймачі використовуються в точковій системі поверхневого водовідведення.

Що стосується піскоуловлювачів , їх основне завдання полягає у фільтрації дощової води від різного сміття (піску, землі, дрібних камінчиків і т. д.). Як правило, пескоприменики встановлюються в кінці лінії і захищають її від засмічення.

Каналізація є останньою основною складовою поверхневого водовідведення і служить в якості ємності для скупчення не тільки дощової води, але і фекальних мас, а також решту води, яка використовувалася в побуті.

Крім вищеперелічених елементів системи поверхневого лінійного водовідведення в його пристрій можуть входити придверні піддони, газонні решітки та інші допоміжні елементи, що сприяють ефективному відведення води з території дачної ділянки.

Матеріали та інструменти для створення поверхневого водовідведення своїми руками
Монтаж поверхневого водовідведення є досить простою роботою, яка вимагає невеликих навичок будівельної справи і трохи вільного часу.

Щоб монтаж був швидким, необхідно заздалегідь підготувати такі інструменти та матеріали:

 • Штикова лопата
 • Відбійний молоток
 • Бетонний розчин
 • Кельма
 • Будівельний рівень
 • Молоток і зубило
 • Киянка
 • Елементи поверхневого водовідведення
 • Кілочки і мотузка

Зібравши всі необхідні матеріали та інструменти, переходимо до справи!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner