Призначення і пристрій поверхневого водовідведення
Призначення поверхневого водовідведення
Ви запитаєте: «Навіщо взагалі потрібен водовідведення на дачній ділянці?», адже раніше наші предки справлялися і без цього пристосування, і їх життя не було гірше.
Що б відповісти на дане питання надамо вам декілька причин, по яких калюжах не можна утворюватися на дачній ділянці:
- Постійне утворення скупчень води поблизу з будівництвом сприяє зрушенню стін і руйнування несучих конструкцій.
- Утворення калюж над підвалом призводить до того, що споруда затоплюється і в ньому утворюється цвіль.
- Скупчення води в садовій ділянці негативно впливає на рослинність території, т. к. багато рослини гинуть від надлишку вологи.
- Скупчення калюж не дозволить насолоджуватися прогулянкою.
Як ви бачите, негативні наслідки від утворення калюж на дачній ділянці є вагомою причиною для того, що б створити просту, але ефективну систему поверхневого лінійного водовідведення.
Пристрій системи поверхневого водовідведення
Основні складові поверхневого водовідведення це дощоприймачі, жолоби, пісковловлювачі та каналізація.
Жолоби є транспортною магістраллю стікає дощової води, яка в подальшому направляється в каналізацію. Жолоби (лотки), як правило, встановлюються на 3-5 мм нижче земної поверхні, що дозволяє не спотикатися про них і захищає решітки жолобів від механічного впливу. На сьогоднішній день ринок будівельних матеріалів пропонує широкий асортимент жолобів різної форми і матеріалу виготовлення. Найбільш популярними є жолоба з полімербетону, морозостійкого пластика та армованого фібробетону. Відмінність між матеріалами виготовлення жолобів полягає в їх термін експлуатації, дорожнечі та стійкості до механічного впливу.
Наступний елемент системи водовідведення це дощоприймачі. Дані пристосування являють собою контейнери з кришкою, що має гратчасту структуру. Дощоприймачі встановлюються в місцях зливу дощової води з дахів будівель. Матеріал виготовлення дощоприймачів може бути як пластик, так і чавун. Найчастіше дощоприймачі використовуються в точковій системі поверхневого водовідведення.
Що стосується піскоуловлювачів , їх основне завдання полягає у фільтрації дощової води від різного сміття (піску, землі, дрібних камінчиків і т. д.). Як правило, пескоприменики встановлюються в кінці лінії і захищають її від засмічення.
Каналізація є останньою основною складовою поверхневого водовідведення і служить в якості ємності для скупчення не тільки дощової води, але і фекальних мас, а також решту води, яка використовувалася в побуті.
Крім вищеперелічених елементів системи поверхневого лінійного водовідведення в його пристрій можуть входити придверні піддони, газонні решітки та інші допоміжні елементи, що сприяють ефективному відведення води з території дачної ділянки.
Матеріали та інструменти для створення поверхневого водовідведення своїми руками
Монтаж поверхневого водовідведення є досить простою роботою, яка вимагає невеликих навичок будівельної справи і трохи вільного часу.
Щоб монтаж був швидким, необхідно заздалегідь підготувати такі інструменти та матеріали:
- Штикова лопата
- Відбійний молоток
- Бетонний розчин
- Кельма
- Будівельний рівень
- Молоток і зубило
- Киянка
- Елементи поверхневого водовідведення
- Кілочки і мотузка
Зібравши всі необхідні матеріали та інструменти, переходимо до справи!