Про люки. Питання - Відповідь
Чому каналізаційний люк круглий ?
Відповідь - Кришки люків за звичаєм виготовляють з круглої форми,
Кругла кришка люка не провернеться і не може впасти (провалитися)в колодязь. Кругла кришка люка також економічна у виготовленні (менше використовується матеріалу на корисну площу вироби) Також легше у виробництві і є найбільш технологічною.
Навіщо в кришці люка отвір?
Відповідь - найчастіше отвір використовується для контролю – газоаналізатором присутність допустимих меж газової суміші всередині колодязя.
Поверхня кришки каналізаційних люків роблять з малюнком у вигляді шашок, ребер і т д , що в свою чергу покращує механічні властивості і запобігає ковзання . Каналізаційні кришки можуть мати плоску або опуклу поверхню , що не допускає скупчення і замерзання води.
Поверхня люків може бути покрита вигадливими візерунками, малюнками, гербом власника будинку і виглядати дуже привабливо..
Випускається кришки та інших форм квадратні ,прямокутні, овальні і т д.
Каналізаційні люки використовуються для установки на колодязях підземних інженерних комунікацій: теплових, газових, кабельних мереж, водопроводу та каналізації.
Призначення каналізаційних люків — це захист колодязя і водостоку від пошкоджень запобігає попаданню сторонніх предметів , забезпечення руху пішоходів і автотранспорту , не санкціонованого доступу, також для доступу до підземних комунікацій .
Основні матеріали для виготовлення сучасних каналізаційних люків.
- сірий чавун, високоміцний чавун
- пластик
- композитна суміш
- полімер-піщана суміш
- гума
- бетонна суміш , залізобетон
Каналізаційні люки розрізняються конструкцією, типом проходять під ними комунікацій (стічна, зливова, кабельна (електрика, телефонія), або трубопровідна каналізація), також матеріалами для виготовлення люка.
По області застосування люки поділяються на 5 основних типів.
Л (А15) – Легкий люк – Зона зелених насаджень, пішохідна зона
З (В125) – Середній люк– Автостоянки, тротуари і проїжджа частина міських парків
Т (С250) – Важкий люк – Міські автомобільні дороги з інтенсивним рухом
ТМ (D400) – Важкий магістральний люк – Магістральні дороги
СТ (Е600) – Надважкий люк – Зони високих навантажень (аеродроми, доки)