Кошик
68 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ ВТФ "Лемус" - дренаж, дренажні системи водовідведення
+380 (67) 825-60-50
+380 (95) 225-21-25

Кілька слів про дренаж на ділянці

Про дренажі дачної ділянки.

Деяким нашим співвітчизникам пощастило з дачним ділянкою до такої міри, що їм не потрібно проводити ніяких робіт з поліпшення стану ґрунтів або ландшафту. Досить поширеною проблемою для більшості власників заповітних шести соток є затоплення саду і городу після танення снігів або сильного дощу. І в цій ситуації без влаштування дренажної системи ніяк не обійтися. При наявності елементарних навичок захистити свою дачу від сезонного перетворення в болотисту місцевість можна самостійно. Для цього насамперед потрібно вибрати ту схему дренажу, яка вирішить конкретні проблеми конкретної ділянки. Найчастіше наявність води після паводку зовсім не означає, що потрібно буде будувати дренаж на території всієї ділянки.
Є такі ландшафти, які осушуються в потрібний термін природним шляхом. Невеликий аналіз умов. Насамперед потрібно буде дізнатися тип ґрунтів, тобто, геологію ділянки та провести спостереження за швидкістю сходу води навесні та під час осінніх дощів. Дренажна система по всій ділянці буде потрібно, якщо його ґрунти відносяться до важких глинистих, а наділ розташований у низині.
В даний час використовують кілька видів дренажу:
 глибинна горизонтальна система, що складається з спеціальних пластикових труб, прокладених по викопаних для них канавах і засипаних землею. Усі вони зведені до колекторної труби, з якої вода йде в колодязі. Кількість колодязів визначається в залежності від ландшафту і розміру ділянки.
  Колодязі – це елементи вертикального чи пристінного дренажу. Такий варіант вимагає великих грунтових робіт, тому потрібно буде визначити місця для розміщення вивільненої землі. При його використанні треба буде відкачувати воду із системи з допомогою насоса і виводити її за межі ділянки.
На ділянці також можна організувати і можливий горизонтальний дренаж, що збирає атмосферні опади. Такі системи можуть бути точковими та лінійними. Перший вимагає наявності дощоприймачів та колодязів, які встановлюються у водостоків і придворних приямків; другийлотків і пісковловлювачів, укладених без перетину.

Необхідні роботи

Грамотний дренаж ділянки захистить від руйнування садові доріжки, фундамент від проникнення вогкості, садові рослини від загнивання. Перед прокладкою дренажу будь-якого типу з застосуванням пластикових труб або траншей, необхідно скласти план ділянки із зазначенням висотних відміток, що визначають як низькі, так і високі місця. Ще одна необхідна інформація – відомості про рівні ґрунтових вод. Отримати її можна після вимірювань геодезистів і складання ними топографічного плану. Необхідність дренажу викликає рівень грунтових вод, розташований менш 2,5 м від поверхні. Перед початком робіт у такому випадку складають план прокладання дренажної системи на даній ділянці. Облаштування дренажу зажадає закупівлі пластикових труб з поліетилену або полівінілхлориду. Дренажні труби НПВХ або ПЕ є гофрованими і перфорованими, оснащеними ребрами жорсткості. Труби НПВХ підходять для закладки на глибину до 10 метрів, вироби з ПЕ – до 3. Можна використовувати пластикові труби діаметрів від 50 до 200 мм, зазвичай використовують ті, що 100 мм. Термін служби такого дренажу визначається 50 роками.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner