Монтаж зливової каналізації
Зливова каналізація являє собою складну систему дощоприймачів, труб і колодязя. Її головна мета – порятунок жителів приватного будинку від води на ділянці, запобігання розмокання землі на придворовой території з-за скупчуються калюж. Не менш важливо грамотно організувати дощову каналізацію в громадських місцях (торговому центрі, аеропорту, АЗС, на складі і так далі).
Чому не можна економити на установці зливової каналізації
Кількість накопичених опадів негативно впливає на весь будинок і двір: вимивається підстава фундаменту і садові доріжки. При весняних перепадах відлиг і заморозків стікає з даху вода може накопичуватися під будинком, згодом перетворюючись у лід. Це веде до повільного, але вірного руйнування фундаменту, загального зниження терміну експлуатації. Ціна монтажу зливової каналізації менше вартості ремонту будинку. Замовте роботи з монтажу професійної організації, і будьте впевнені у якісному і грамотному пристрої.
Зливова каналізація універсальна у використанні, вона використовується як для об'єктів промислового і торговельного призначення, так і для житлових будинків. Незважаючи на уявну простоту монтажу, проектування і установка вимагають практичних знань і досвіду. Щоб уникнути помилок і забезпечити свій будинок надійної зливової каналізацією, довірте роботу кваліфікованим фахівцям!
Переваги монтажу дощової системи каналізації
Завдяки правильному проектування та монтажу зливової каналізації кваліфікованими фахівцями ви зможете повною мірою оцінити її переваги:
- висока ефективність відведення води в результаті дощу або після мийки без шкоди для дому;
- відсутність особливих трудових і матеріальних витрат при її обслуговуванні;
- швидке проектування і монтаж при замовленні в спеціалізованій компанії;
- компактні розміри всіх елементів зливової каналізації сприяють економії простору;
- естетичний акуратний вигляд без порушення загального ландшафтного дизайну;
- збереження цілісності облаштованих пішохідних доріжок і тротуарів;
- мінімізація ризику потрапляння води в підвал або в цоколь будівлі;
- додатковий полив рослин на ділянці – використовуйте талу воду для прискорення росту.
Повноцінне облаштування зливової каналізації – обов'язкова умова продуманого простору приватного будинку.Види зливової каналізації
За типом свого пристрою виділяють три види системи зливової каналізації: відкрита, закрита і комбінована. Перший варіант – найпростіший і дешевий, представлений тільки системою жолобів на даху будинку. Накопичується при опадах вода стікає по жолобках, а потім виводиться з ділянки по спеціальних канавках. Зливова каналізація закритого типу має більш складне і трудозатратное пристрій. Вода стікає по жолобах, потрапляє в дощоприймачі, по прокладеним під землею трубах потрапляє в підземні колодязі. Там відбувається очищення, а потім відведення ділянки для використання за іншим цілям. Такий тип дощової каналізації зустрічається найбільш часто на приватних територіях. Комбінований варіант вибирають при великих територіях при необхідності заощадити на облаштуванні закритій каналізації.
При зовнішній зливової каналізації стоки облаштовують прямо на поверхні, вздовж доріжок. При належному оформленні водовідвідні лотки обладнуються сітчастими огородженнями, які легко очищати від засмічень і забруднень.
Легкий монтаж, естетична привабливість окремих декоративних елементів, проста зміна прийшли в непридатність частин.
Монтаж внутрішньої зливової каналізації вимагає більшої підготовки, зусиль та грошових вкладень. Зупинимося на ньому докладніше.
Проектування системи зливової каналізації
Все починається з детальної розробки системи, для якої фахівці повинні оперувати певним набором даних про стан ділянки:
- Ландшафтні особливості території.
- Розташування архітектури і технічних споруд.
Розрахунок зливової каналізації, який ведеться за нормами СНиП.і ГОСТам, краще всього довірити професіоналам. Адже будь-яка допущена дилетантом помилка призведе до некоректного функціонування всієї системи. Наприклад, якщо при розрахунку взяти менший кут нахилу, ніж слід було, то каналізація буде випробовувати перевантаження при таненні снігу або затяжних дощах. - Характеристика ґрунту на ділянці (в першу чергу, глибина промерзання).
- Середньостатистична ступінь опадів.
Загальна площа стоку (підсумкову величину отримуємо при додаванні всіх дахів і водонепроникних поверхонь).
Якщо ухил труб буде недостатнім, то в лотках і трубах утворюються водяні застої, які при зниженні температури перетворюються на лід і негативно впливають на міцність конструкції. При занадто великому ухилі буде відбуватися укладання трубопроводу.
Зливова каналізація працює за наступною схемою: через дощоприймач вода потрапляє у водостік, а звідти – у приймальний колодязь. Перед стіканням в каналізацію вода проходить через пісковловлювачі (для очищення від супутньої бруду і піску). Оглядові колодязі використовуються для перевірки і очищення системи.
Важлива деталь! Каналізація повинна розташовуватися глибше рівня промерзання грунту. Так як не у всіх регіонах нашої країни це вдається, ситуацію можна врятувати установкою додаткового утеплювача, наприклад, геотекстилю та щебеню (глибина, як правило, при цьому скорочується на 70 см).
Підготовчі роботи
Перед монтажем дощової системи каналізації проводяться всі обчислювальні дії, складається чіткий план-схема з позначенням проходження зливової каналізації та встановлення окремих елементів. Важливі моменти, які слід врахувати перед початком монтажу:
- Постарайтеся забезпечити максимально просте розташування труб, без зайвих вигинів.
- Гофровані труби відрізняються швидким засміченням, тому їх не рекомендується використовувати. Кращий варіант – азбестоцементні труби або ПВХ, згодом по мірі необхідності їх чистять металевим тросом.
- Чим вище міцність матеріалу для труб – тим глибше вони можуть пролягати.
- Всі прокладені труби та похил каналізації повинні бути спрямовані в водозбірник. При цьому варто приділити особливу увагу куті, щоб труби не переповнювалися і вода не застоювалася.
- Якщо на ділянці є дренажна система, то зливова каналізація повинна проходити вище неї.
- У приватному будинку зливову каналізацію найчастіше організовують як полив ділянки або підключаються до водопровідної системи.
- При наявності машин та діючої зливової каналізації найрозумніше використовувати залізні решітки для великих навантажень.
Роботи з монтажу зливової каналізації
- Монтаж дощоприймача для зливової каналізації починається з викопування невеликих ям в місцях зливу від системи водостоку з даху. Встановіть дощоприймач під трубою таким чином, щоб вся стікає вода потрапляла в центр
- Дощоприймачі оснащені отворами, за допомогою яких вони з'єднуються з трубами. Від них далі труба йде вниз, глибше рівня промерзання.
- Після подолання трубою рівня промерзання вона вирівнюється за допомогою коліна і закріплюється в горизонтальному положенні під невеликим ухилом у напрямку колектора.
- Попередньо необхідно викопати рови для труб, дно щільно трамбується і засипається товстим шаром піску в 15-20 див.
- Котлован можна виготовити двома способами: викопати яму і залити бетоном по використовуваної пластикової ємності або металевих кілець; або встановити бетонний колодязь з заводу в підготовлену яму.
- Прокладені на глибину траншеї труби з'єднуються з лотками і колектором.
- Оглядовий колодязь, як правило, розташовують через кожні 5 метрів каналізації.
- Всі стики і з'єднання проходять додаткову герметизацію.
- При влаштуванні жолобів на даху всі труби для стоку води прикріплюються до стіни будинку хомутами.
Там, де відсутня дощоприймач, під гратами встановлюється жолоб. Очищувач піску розміщується між лотком і жолобом. Завдяки цьому вода буде надходити систему вже очищеною.
Важливо! Після установки зливової каналізації потрібно обов'язково провести тестування: заливаємо в дощоприймач воду, відстежуємо її рух і перевіряємо герметичність з'єднань.