Кошик
81 відгук
ТОВ ВТФ "Лемус" - дренаж, дренажні системи водовідведення
+380 (67) 825-60-50
+380 (95) 225-21-25

Покинутий фармзавод біля Танка (замість уроку історії)

Сьогодні стару будівлю на проспекті Карла Маркса, 12 (біля лікарні Мечникова) обгороджено сіткою рабиця поверх напівзруйнованого паркану. В'їзд у двір закритий високими воротами. Колись тут знаходився Катеринославського санітарно-бактеріологічний інститут, а тепер це черговий будинок-привид на головному проспекті міста. На деяких вікнах ще збереглися емблеми у вигляді чаші зі змією. Вони тут ще з часів Катеринославського санітарно-бактеріологічного інституту, який заснували в далекому 1912 році. Тобто будівлі не менше 107 років. Частину паркану вже зруйнували – шматки огорожі розтягнули на металобрухт. Дірки в паркані просто закрили сіткою Рабиця. Всередині залишилася меблі. Старі шафи, стільці видно навіть з вікон.
Мережа підземних ходів
 

Цікаво, що під лікарнею досі існує мережа підземних ходів. Є версія, що це продовження тунелів від Соборної площі.
Правда, швидше за все, все набагато прозаїчніше. Якщо дивитися старі плани міста, то можна здогадатися, що в районі лікарні Мечникова могла залишитися частина старовинної каналізаційної системи.
Вперше про каналізаційних тунелях дізналися в 1982 році, коли райкоммунхоз вирішив боротися з постійними підтопленнями в тому районі. Там планували побудувати гаражі.

До Дніпра в тому місці досить далеко, тому ніхто не міг зрозуміти, звідки ж там вода. Відкачати її було просто неможливо, тому гаражі будувати все ж не наважилися. Зате вдалося вирішити загадку. У цьому робочим допоміг місцевий старожил. Чоловік пояснив, що під лікарнею проходить частина старої каналізації. Вона починається під лікарнею Мечникова. Кажуть, що потрапити туди можна досі через люки. Потім доведеться згорнути сучасної гілки каналізаційних ходів у стару.
Чому будівлю кинули і чим там займалися раніше

При СРСР з санітарно-бактеріологічного інституту зробили Дніпропетровський завод бактерійних препаратів, потім – Дніпропетровський хіміко-фармацевтичний завод. Тут виробляли всілякі медикаменти: від аскорбінової кислоти до вакцин. Завод забезпечував ліками майже всі аптеки міста.
У 1994 році підприємство було перетворено у відкрите акціонерне товариство «Дніпрофарм». Правда, вже в 2000-х у нього почалися проблеми. У лютому 2010-го року фармзавод визнали банкрутом, а його будівля перетворилася на недобудову. Трохи раніше тут сталася серйозна пожежа. Найбільше постраждали верхні поверхи. На території заводу пустують кілька корпусів. У кожному з них до цих пір залишилися колби, пробірки, ліки та меблі.

Існує і підземне сховище для медикаментів. Вхід до нього знаходиться недалеко від одного їх корпусів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner