Кошик
79 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ ВТФ "Лемус" - дренаж, дренажні системи водовідведення
+380 (67) 825-60-50
+380 (95) 225-21-25

Трохи історичних фактів про Дніпропетровську

Існувало два Катеринослава: перший і другий. Перший розташовувався на березі річки Кільчень у низинній місцевості з 1776 року і проіснував всього 8 років. Місце колишнього міста зараз затоплено водами річки Самара. Частина жителів і споруд першого Катеринослава переїхали в слободу Новоселицю – нині місто Новомосковськ.

 

Три фортеці були розташовані на території сучасного Дніпропетровська:

- Кодакська – польська фортеця, заснована 1635 р. На березі Дніпра, сучасне с. Старі Кодаки
- Новобогородицкая (Старо-Самарська) – російська фортеця збудована в 1688 р. Сучасний сел. Шевченка, на березі р. Самара.
- Нові Кайдаки – укріплене козацьке поселення, засноване в 1660 р.

"Катерининська миля"

В центрі міста, на Жовтневій площі, стоїть невеликий, складений з грубого каменю обеліск. Більшість авторів путівників називають його "верстовий милею" часів Катерини ІІ. Очевидна древність цієї споруди, а також відсутність будь-яких пояснювальних табличок, привертають увагу городян і туристів. Між тим, "Катерининська миля", по-суті, є першою кам'яною спорудою Катеринослава, ровесницею заснування міста на правому березі Дніпра в 1787 році.
  
"Катерининська миля"— це пам'ятка архітектури, дорожні знаки, побудовані на шляху прямування Катерини Великої. Але в радянський час майже всі Катерининські милі були знищені як символи царату. Ця миля єдина, що збереглася у всьому місті в гарному стані. Існує кілька теорій щодо того, навіщо вони були побудовані і які цілі переслідувалися планувальниками. Одна з них говорить про те, що Катерина Велика вирушила в подорожі по дорозі в Крим і, зупинившись на вже нашій Жовтневій площі, сказала, що це дуже гарне місце і має в своєму розпорядженні територію для будівництва нових адміністративних територій. Так був побудований Преображенський собор, а недалеко пункт її зупинки - "Катерининська миля". За іншою теорією, сюди була подана карета Катерині, для прямування по дорозі в сторону Криму і ця Катерининська миля стала пунктом відправлення по решті миль. Таких Катерининських миль найбільше скупчення в Криму, зокрема в Севастополі.

Сьогодні на території Дніпропетровської області збереглися лише "милі" в Дніпропетровську і в селі Волоське (частково зруйнована). Хоча в кінці ХІХ - початку ХХ століття історики-краєзнавці свідчили про більшу їх кількість. Д. І. Яворницький, подорожуючи по країнах стародавнього Запоріжжя, зазначав, що на шляху з Нікополя в Капулівку довжиною 20 верст, "є ще так называемыя милі, тобто кам'яні чотиригранні стовпи, свідки проїзду тут імператриці Катерини II".

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner